GTD-81 Yağ Kaybı ve Özdirenç Test Cihazı

 

 

 

Ürün Açıklaması:

 • üç elektrotlu yapı
 • PID sıcaklık kontrol algoritması.
 • geniş dokunmatik ekran
 • Uluslararası standartlar IEC ASTM VB …
 • Ürün tanımı: Yüksek otomatik, sıcaklık artışı, dielektrik kayıp ölçümü ve direnç ölçümü bir defada tamamlanabilir.
 • GTD-81 uluslararası standartlara göre tasarlanmış ve üretilmiştir. Yalıtım yağının ve diğer yalıtım sıvılarının dielektrik kayıp faktörünü ve DC direncini ölçmek için kullanılır. Aksesuar entegre yapısı ile karakterize edilir ve test hücresi, sıcaklık kontrol cihazı, sıcaklık sensörü, dielektrik kayıp test köprüsü, AC test gücü, standart kapasitör, yüksek direnç ölçer, DC yüksek gerilim kaynağı ve diğer ana bileşenleri entegre eder. Cihaz tam dijital teknolojiyi benimser ve tüm akıllı otomatik ölçüm, büyük colcor ekran (800 * 480) LCD ekran ile donatılmıştır. Test sonuçları otomatik olarak saklanabilir ve çıktı alınabilir.

  Ana fonksiyonları ve özellikleri

  1. Ulusal standartlara uygun olarak üç elektrotlu yapıda kullanılan test hücresi. Kaçak kapasitans ve sızıntının dielektrik kayıp testi sonuçları üzerindeki etkilerini ortadan kaldırabilir.
  2. Cihaz orta frekans indüksiyon ısıtma uygulamasını kullanır. PID sıcaklık kontrol algoritması. Bu ısıtma yöntemi, test hücresi ve ısıtma gövdesi arasında temassız, hatta ısıtma, hızlı hız, uygun kontrol, önceden ayarlanmış sıcaklığın hata aralığında sıcaklığın sıkı kontrolü avantajlarına sahiptir.
  3. Dahili standart kapasitör SF6 gaz dolu üç elektrotlu kapasitans ve onun kapasitör dielektrik kaybı ve elektrik kapasitesi, ortam sıcaklığı, nem ve diğer etkilerden bağımsızdır, böylece uzun süreli kullanımdan sonra bile cihaz doğruluğu sağlanabilir
  4. Mükemmel koruma fonksiyonu; Aşırı voltaj, aşırı akım veya yüksek voltaj kısa devre olduğunda, aletler hızla basıncı kesebilir ve bir uyarı mesajı verir.Sensörün sıcaklığı arızalandığında veya bağlanmadığında, cihaz ayrıca bir uyarı mesajı verir.
  5. Orta frekanslı indüksiyonlu ısıtma fırında bir sıcaklık sınırlama rölesi vardır. Sıcaklık 120 derecenin üzerinde olduğunda, cihaz röleyi serbest bırakır ve ısıtmayı durdurur.
  6. Daha uygun deneysel parametre ayarlanır. Sıcaklık ayar aralığı 0 ~ 125 ℃, AC voltaj ayar aralığı 500 ~ 2000V, DC voltaj ayar aralığı 0 ~ 500V.
  7. Arkadan aydınlatmalı, geniş LCD ekran. Ölçümlerinizi otomatik olarak test edilebilir. Test sonuçlarını otomatik olarak saklayabilir ve anında çıktı olarak alabilirsiniz.
  8. Dahili gerçek zamanlı saat, test tarihi ve saati kaydedilebilir, görüntülenebilir ve test sonuçları ile yazdırılabilir.
  9. Temizlenmiş kuru hücrenin kalibrasyon fonksiyonları. Kuru hücrenin kapasitans ve dielektrik kayıp faktörünün ölçümü, temizleme ve montaj koşullarını belirleyebilir.Kalibrasyon verileri otomatik olarak kaydedilir ve böylece göreli geçirgenlik ve DC özdirençinin hesaplanmasını kolaylaştırır.

  TEKNİK VERİLER

  Voltaj kaynağı: AC 220V ±% 10

  Güç frekansı : 50Hz / 60Hz ±% 1

  Ölçüm aralığı:

  Elektrik kapasitesi 5pF ~ 200pF

  Göreli Geçirgenlik 1.000 ~ 30.000

  Dielektrik kayıp faktörü 0.00001 ~ 100

  DC Direnç 2.5MΩm ~ 20TΩm

  Ölçüm hassasiyeti :

  Elektrik kapasitesi ± (ölçülen değerin% 1’i + 0.5pF)

  Bağıl Geçirgenlik Ölçülen değerin ±% 1’i

  Dielektrik kayıp faktörü ± (ölçülen değerin% 1’i + 0.0001)

  DC Direnç ölçülen değerin ±% 10’u

  Çözüm:

  Elektrik kapasitesi 0.01pF

  Bağıl kapasite 0.001

  Dielektrik kayıp faktörü 0.00001

  Ölçülen sıcaklık aralığı : 0 ~ 125 ℃

  Sıcaklık ölçüm hatası : ± 0.5 ℃

  Test Gerilimi AC (RMS) : 500 ~ 2000V Sürekli ayarlanabilir, frekans 50Hz

  Test Gerilimi DC : 0 ~ 500V Sürekli ayarlanabilir

  Güç tüketimi : 100W

  Dış boyutlar : 500 × 360 × 420

  Toplam ağırlık : 22Kg

  KULLANIM KOŞULLARI

  Ortam sıcaklığı : 0 ℃ ~ 40 ℃

  Bağıl nem (RH) : <% 75