Neden Onarım?

Günümüzde herhangi bir endüstriyel alanda rekabet koşullarından dolayı bir üretimi yaparken hızlı, güvenilir ve standart olmanın önemi giderek artmaktadır. Ağır rekabet koşullarına uyum sağlayabilme, verimliliğin ve üretimin kaliteden ödün vermeden artırılmasının yolu ise endüstriyel elektronikten geçmektedir.

Tüketici ihtiyaçlarının artması üretim sürecinde otomasyon ve elektronik cihazların kullanılması ihtiyacını doğurmaktadır. Ayrıca bu cihazların çok yüksek kapasiteyle çalıştırılmasına neden olmaktadır. Endüstriyel saha şartlarının ağır olmasından ve cihazların yüksek kapasite ile çalıştırılmasından dolayı sık sık arızaların oluşması kaçınılmazdır. Bu cihazların büyük bir kısmının ithal olması ve yeni cihazların maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı bu noktada onarımının önemi ortaya çıkmaktadır.

Arızalanan cihazların üreticileri açısından, onarım yoluna başvurmaktansa cihazın yenisini satmak daha avantajlıdır. Çoğu zaman bu cihazların yerine yenisinin tedariği, kullanıcı fabrikalar açısından da kolay bir çözüm olarak görüldüğü için planlama yapılırken onarım arka plana atılmaktadır. Fakat bu süreçte üretimin aksama süresi, onarımın ekonomik ve çevresel açıdan avantajları veya dezavantajları doğru analiz edilmelidir.

Onarım sadece endüstri kuruluşlarımız açısından değil ülke ekonomisi açısından da çok önemlidir. Arızalanan her cihazın hurdaya ayrılması ve çoğu ithal olan bu cihazların yenisinin tedariği ülke ekonomisini de etkilemektedir. Bunun yerine kendi kaynaklarımızla onarım yolu milyonlarca doların yurtdışına çıkmasını engellemektedir.

Ayrıca onarım, çalışmadığı için bir kenara atılan cihazların tekrar üretim döngüsüne dahil edilmesine de yol açmaktadır. Bu da, ‘daha az atık ve çevrenin korunması’ demektir.

Firmamız tüm bunların farkında ve bilincinde olarak dolaylı olarak siz müşterilerimizin çevreye verdiği zararı mimimize, ekonomiye katkısını maksimize etmektedir.

 

Bakım / Onarım Faaliyetlerimiz

  • Her sektördeki endüstriyel elektronik ile ilgili cihazların bakımı ve onarımı.
  • Endüstriyel sistemlerin güncel teknolojiyle zenginleştirilmesi, modifikasyonunun gerçekleştirilmesi ile ilgili gerekli altyapı çalışmaları ve projelendirmenin yapılması,
  • GSM Telekomünikasyon Ağı sistemlerinde temel donanımı oluşturan ekipmanların bakım ve onarımı,
  • Proje ve Ar-Ge çalışmaları, yeni elektronik cihaz ve kart tasarımları.
  • Her türlü PC ve Network ekipmanı ve bununla uyumlu çalışan çevre ekipmanlarının projelendirilmesi, alt yapı çalışmalarının yapılması, kurulumu ve sonlandırılması ile belirtilen tüm bu sistemlerin periyodik bakımları ve onarımlarının yapılması.
  • Biomedikal cihazların elektronik aksamının bakım ve onarımı,
  • Uluslararası Havayolu Şirketlerinin kullandığı network sistemlerine ait ekipmanların bakım ve onarımı,
  • Endüstriyel elektronikle ilgili özel ve genellikle de zor bulunan malzemelerin araştırılması ve temini.

Her türlü endüstriyel cihaz bakım ve onarım ihtiyaçlarınız için info@novatech-control.com